Zobacz wszystkie artykuły

Pozycjonowanie stron www

Pozycjonowanie to celowe zabiegi reklamowe, dzięki którym internauci poszukując jakiś produktów, czy usług w internecie mogą trafić właśnie na twoją stronę internetową i skorzystać z twojej oferty.

 

Pozycjonowanie to specyficzna forma reklamy internetowej, gdyż z pozoru jest ona niewidoczna - widoczne są jedynie wyraźne efekty w postaci tego, że na określone słowa kluczowe związane z działalnością twojej firmy, twoja strona internetowa jest wysoko w wynikach wyszukiwania, przez co odwiedza ją więcej osób, a idąc dalej każdy odwiedzający to twój potencjalny klient.

 

Wiadomo, że dla firmy ważny jest klient, a żeby go zdobyć trzeba dobrze się zareklamować. Dziś coraz większą popularność zyskuje reklama internetowa, a to dzięki temu, że jest tańsza i potrafi dotrzeć do szerszego grona odbiorców. Jedną z najpopularniejszych form reklamy internetowej jest pozycjonowanie.

 

Pozycjonowanie to nie tylko tania reklama, ale również i bardzo skuteczna, przez co cieszy się tak dużą popularnością. Pozycjonowanie polega na takich działaniach, które sprawią, że strona będzie wyświetlała się wyżej w wynikach wyszukiwania, a wiadomo, że statystycznie internauta najczęściej klika w pierwsze linki z wyników wyszukiwania, dlatego tak istotne jest by znaleźć się jak najwyżej. W działania związane z pozycjonowanie można wliczyć m.in.: artykuły tematyczne, czyli tzw. pressel pages, katalogowanie, artykuły na blogach.

 

Zalety pozycjonowania:

  • niskie koszty
  • wysoka skuteczność
  • szeroki zasięg – internet jest narzędziem globalnym
  • ukierunkowanie reklamy na konkretną grupę docelową
  • podnoszenie odwiedzalności strony, a przez to zwiększanie prawdopodobieństwa zdobycia nowych klientów
  • promowanie marki firmy w sieci

 

Pozycjonowanie Poznań oferuje ci kompleksowe działania związane z reklamą w wyszukiwarkach począwszy od analizy twojej grupy docelowej i twojej konkurencji, poprzez analizę słów kluczowych dla twojej strony internetowej, optymalizację twojej witryny www, działania związane z dodawaniem odnośników dla twojej strony, aż po raportowanie prac i dbanie o uzyskane pozycje.