Zobacz wszystkie artykuły

Reklama społecznościowa

Jako, że technika nie stoi w miejscu tylko w szalonym tempie mknie do przodu, powstają coraz nowsze rozwiązania dla reklamowania stron internetowych własnej firmy.

 

Telewizja, prasa czy też radio dociera do szerokiego grona, ale w dzisiejszych czasach to Internet odgrywa główną rolę. Dlatego też w Internecie rozwija się coraz więcej sposobów na wypromowanie swojej strony internetowej i zachęcić ludzi do kupowania oferowanych produktów i usług. Jedną z metod jest reklama społecznościowa. Jak sama nazwa mówi, wiąże się to ze społecznością, a dokładniej z portalami społecznościowymi. Każdy z nas chyba zna portale społecznościowe takie jak: Nasza-klasa, Facebook, Myspace, czy też mikroblogi: Blip, Twinter, a także innego rodzaju blogi i fora internetowe. To właśnie na tych portalach człowiek w dzisiejszych czasach spędza najwięcej czasu i to właśnie tam powinniśmy umieszczać reklamy, chcąc rozpowszechnić stronę firmową.

 

Co nam daje reklama społecznościowa?


Taka reklama daje nam wiele ciekawych możliwości dotarcia do społeczności. Dzięki szczegółowym profilom użytkowników portalu, można ich podzielić na grupy docelowe. Reklamę na stronie społecznościowe można dostarczyć w wielu formach przekazu. Można wysłać je w odpowiednie grupy wewnątrz portalu, przy czym jest szansa na zaangażowanie użytkowników. Ważne jest to, aby działania te wyglądały na działania naturalne i zaciekawiły określone grono osób. Reklama Społecznościowa jest tanim i szybkim sposobem na pozyskanie grupy osób zainteresowanych usługami i produktami firmy. Obecnie ta forma reklamy jest jedną z najczęściej wybieranych form reklamy, ponieważ jest tania, jest to niska cena za całe grono klientów.

 

Największymi zaletami są:

  • bardzo duża szansa na pozyskanie nowego klienta,
  • dotarcie do wybranej grupy docelowej,
  • bardzo tani sposób rozreklamowania strony Twojej firmy,
  • oszczędzasz swój cenny czas, ponieważ nasza firma zrobi wszystko za ciebie,
  • ułatwienie internautom znalezienia strony twojej firmy akurat sieci,
  • globalny zasięg twojej reklamy,
  • promowanie swojej firmy.